Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç Derhal Serbest Bırakılsın

Sa, 13/02/2018 - 12:25
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Halkevleri MYK üyemiz Kutay Meriç bugün sabah saatlerinde yapılan operasyon ile Antalya’daki evinden gözaltına alındı.Kutay Meriç’ye yönelik suçlama Cumhurbaşkanı’na Hakaret. Savaşa karşı çıkan paylaşımları suçlamalar arasında. Kutay Meriç bu ülkede 40 yıldır, eşitlik, özgürlük, barış ve demokrasi mücadelesinin; halkın hak mücadelelerinin bir neferi, bir sosyalist, kentlerin ve doğanın yağmalanmasına karşı mücadelenin en önünde yer almış bir yurtseverdir, Halkevcidir. Dün Dikmen’de Mamak’ta halkın başını soktuğu gecekonduları yıkmaya yeltenen AKP’nin kentsel dönüşüm politikalarına direnişin en önünde yer almış ve dönemin AKP’li belediye başkanı Ankara yağmacısı Melih Gökçek tarafından hedef alınmıştır. Bugün de Antalya’da AKP’li Belediye Başkanı Menderes Türel’in Konyaaltı Sahilleri’ni yağmalama projesine karşı Konyaaltı Sahili Halkındır İnisiyatifi’nin oluşturulmasında ve Antalya halkının mücadelesinin örülmesinde en önde yer almış ve hedef gösterilmiştir. Yağmacıya yağmacı, talancıya talancı, savaş çığırtkanına savaş çığırtkanı demek suç değildir! Yağma, talan, savaş politikası güderek halkın ölüm ve acısı üzerinden iktidar hesabı yapmak suçtur. Kutay Meriç derhal serbest bırakılmalıdır.

Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç’in Antalya'da bulunan evine sabah saatlarinde polis baskını yapıldı. Evde yapılan aramanın ardından Kutay Meriç gözaltına alındı. Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu'nun konuya ilişkin açıklaması şu şekildedir:

"Halkevleri MYK üyemiz Kutay Meriç bugün sabah saatlerinde yapılan operasyon ile Antalya’daki evinden gözaltına alındı.Kutay Meriç’ye yönelik suçlama Cumhurbaşkanı’na Hakaret. Savaşa karşı çıkan paylaşımları suçlamalar arasında. Kutay Meriç bu ülkede 40 yıldır, eşitlik, özgürlük, barış ve demokrasi mücadelesinin; halkın hak mücadelelerinin bir neferi, bir sosyalist, kentlerin ve doğanın yağmalanmasına karşı mücadelenin en önünde yer almış bir yurtseverdir, Halkevcidir. Dün Dikmen’de Mamak’ta halkın başını soktuğu gecekonduları yıkmaya yeltenen AKP’nin kentsel dönüşüm politikalarına direnişin en önünde yer almış ve dönemin AKP’li belediye başkanı Ankara yağmacısı Melih Gökçek tarafından hedef alınmıştır. Bugün de Antalya’da AKP’li Belediye Başkanı Menderes Türel’in Konyaaltı Sahilleri’ni yağmalama projesine karşı Konyaaltı Sahili Halkındır İnisiyatifi’nin oluşturulmasında ve Antalya halkının mücadelesinin örülmesinde en önde yer almış ve hedef gösterilmiştir. Yağmacıya yağmacı, talancıya talancı, savaş çığırtkanına savaş çığırtkanı demek suç değildir! Yağma, talan, savaş politikası güderek halkın ölüm ve acısı üzerinden iktidar hesabı yapmak suçtur. 

Kutay Meriç derhal serbest bırakılmalıdır.

HALKEVLERİ MERKEZ YÜRÜTME KURULU"