Fadime Ayvalıtaş Kadın Kitaplığı açıldı

Ct, 20/12/2014 - 15:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Halkevci Kadınlar’ın Kartal Halkevi’nde ektiği tohum kadın dayanışmasıyla yeşeriyor.

Halkevci Kadınlar, Haziran İsyanı’nda hayatını kaybeden oğlu Mehmet için adaletsizliğin karşısında dimdik duran Fadime Ana’yı unutmamak ve unutturmamak için Fadime Ana anısına bir kadın kitaplığı oluşturdu. Kadınların yazdığı veya kadınlara dair kitaplardan oluşacak kitaplığı kadın dayanışması ile büyütme çağrısına kulak verenler kitapları ile birlikte ailenin de katıldığı açılış etkinliğinde buluştu.

Kadınların dayanışma çağrısı büyüyor

Fadime Ayvalıtaş Kadın Kitaplığı’na İstanbul’un hatta Türkiye’nin dört bir yanından kitaplar gelmeye devam ediyor. Kitaplar haricinde Hasan Sarıkaya’nın resmettiği Fadime Ana’nın tablosu da kitaplıkta yerini aldı.

24 Aralık’ta Mehmet için Anadolu Adalet Sarayı’na

Açılış etkinliğinde Ayvalıtaş ailesi de kadınları yalnız bırakmadı. Ali Ayvalıtaş 24 Aralık’ta görülecek Mehmet Ayvalıtaş davasına Fadime Ayvalıtaş’ın ölümünün de dahil edileceğini belirtti.

Kartal Halkevci Kadınlar adına konuşma yapan Hülya Akay, Fadime Ayvalıtaş Kadın Kitaplığı ile ektikleri tohumun kadın dayanışması ile yeşerdiğini görmekten mutluluk duyduklarını, Fadime Ana ve tüm kaybettiklerimiz için sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti ve 28 Aralık’ta tüm kadınları, kadın düşmanı AKP’ye karşı Marmara’yı Savunuyoruz Miting’ine çağırdı.

Kitaplığa destekte bulunmak için Kartal Halkevi (Doğan Sokak 21/3 Kartal) adresine kitaplarınızı yollayabilirsiniz.