Yalana, talana, hırsızlığa, zorbalığa karşı mücadele edenler İstanbul Halkevi Genel Kurulu'nda buluşuyor

Cu, 24/01/2014 - 16:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Milyonların ayağa kalktığı Haziran Direnişi'nin ardından 8. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirecek olan İstanbul Halkevi, kürsüsünü dostlarına açıyor. "Yalanın, talanın, hırsızlığın, zorbalığın karşısında halk var!" diyen İstanbul Halkevi; tüm dostlarını neoliberalizmin, gericiliğin ve zorbalığın karşısında mücadelenin; kamusal hakları gasp edilenlerin, özgürlüğü elinden alınmak istenenlerin, Haziran direnişçilerinin ortak kürsüsünü kurmaya çağırıyor. 

Genel Kurul kürsüsünde Haziran Direnişi'nden beri omuz omuza sokakları dolduranlar; gazeteciler, milletvekilleri, sanatçılar; emeğinin, yaşamının ve doğasının çalınmasına, yağmalanmasına karşı mücadele edenler; taraftar grupları, kadınlar, LGBTİ'ler, Aleviler, Ermeniler, bilim insanları, avukatlar; siyasi parti, emek ve meslek örgütü temsilcileri yer alacak. Güvencesizliğe karşı ve halkın sağlık hakkı için mücadele eden doktorlar, Halkevleri Yaz Okulu Gönüllüleri de İstanbul Halkevi Genel Kurulu'nda olacak.

TARİH: 26 Ocak 2014
SAAT: 12.00 
YER: Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi

 

Yalanın, talanın, hırsızlığın, zorbalığın karşısında halk var!

İSTANBUL HALKEVİ 8. OLAĞAN GENEL KURULU 

Ülkemiz eşitlik, özgürlük, adalet talebiyle milyonlarca insanın ayağa kalktığı Haziran Direnişi’nin devamında yaşanan altüst oluşla yerel seçimlere doğru ilerliyor. Halkın isyanıyla iktidarı sarsılan AKP ülkemiz tarihinin en büyük krizlerinden birini yaşıyor. On yılı aşkın zamandır bütün temel haklarımızı gasp eden, ülkemizin yer altı ve yer üstü kaynaklarını, bütün zenginliklerini sermayeye peşkeş çeken, izlediği politikayla Ortadoğu’da yüzbinlerce insanın ölümüne ortak olan, Kürt Sorunu’nda oyalama dışında savaş politikasını aynı şekilde yürüten, gericiliği bütün toplumsal yaşama hakim kılmaya çalışan, mezhepçi, kadın düşmanı iktidar şimdilerde kendi iç kavgasının derdinde. Yıllardır halka karşı işlenen suçların ortakları şimdi kavga etmektedir. Bu kavganın ortaya saçtıkları ise emeğimizin, alınterimizin nasıl çalındığını gözler önüne sermiştir.

Talanın, hırsızlığın, yolsuzluğun hesabı ise ancak halkın mücadelesiyle sorulabilir. Eşitlikten, özgürlükten, barış ve kardeşlikten yana olanların ise omuz omuza vermesi zorunluluktur. 

Tüm dostlarımızı; demokrasi, eşitlik, özgürlük ve halkın hakları mücadelesini yürüten Halkevleri’nin kuruluşunun 82. yılında gerçekleştireceğimiz İstanbul Halkevi Genel Kurulu kürsüsünü birlikte kurmaya çağırıyoruz. Bu kürsü; neoliberalizmin, gericiliğin ve zorbalığın karşısında mücadelenin; kamusal hakları gasp edilenlerin, özgürlüğü elinden alınmak istenenlerin, Haziran direnişçilerinin ortak kürsüsü olacaktır.

İstanbul Halkevi olarak 8. Olağan Genel Kurulu’muzda yalana, talana, hırsızlığa, zorbalığa karşı yıllardır yan yana, omuz omuza mücadele ettiğimiz siz dostlarımızı da etkinliğimize katılmaya, kürsüde söz almaya davet ediyoruz. Aramızda olmanız bizi mutlu edecektir. 

Özge Ozan

İstanbul Halkevi Başkanı