Trabzon Halkevi sokaktaydı : Filistin davası davamızdır

Sa, 22/07/2014 - 15:59
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Trabzon Halkevi , katliamın 15. gününde ölü sayısı 500'ü aşan Gazze'ye destek olmak için sokağa çıktı. Filistin bayrağı ve Halkevi flamalarıyla Meydan Park'ta toplanan kitle "Katil İsrail Filistin'den Defol " ve " Katil İsrail İşbirlikçi AKP"  sloganları attı. Filistin direnişine selam gönderen Halkevi üyeleri, Tayyip Erdoğan'ın Filistin konusunda  ikiyüzlü davrandığını da ifade etti.

Artarak devam eden saldırıların protesto edildiği açıklamada "Recep Tayyip Erdoğan Filistin davasını cumhurbaşkanlığı kampanyasına malzeme yapıyor. Erdoğan, halkımızın Filistin hassasiyetini kendi ikbali için yalanlar söyleyerek kullanıyor. Venezüella ve Şili gibi devletler İsrail'le ilişkilerini kesip atarken, AKP seyrediyor " denildi.

Çevredeki halkın açıklamayı ilgiyle takip ettiği gözlenirken "Filistin halkını desteklemek, İsrail’i durdurmak için katliam aygıtının kaynakları kesilsin.Kürecik Radar Üssü kapatılsın. İsrail’le ekonomik ilişkiler dondurulsun. İşgalci şirketlerle iş yapan şirketlere yaptırım uygulansın. Filistin halkının talepleri kabul edilinceye kadar İsrail’le olan askeri, ekonomik, diplomatik, kültürel ve akademik ilişkiler kesilsin " denilerek talepler sıralandı ve Filistin direnişinin yanında olmaya devam edileceği belirtilerek açıklama bitirildi.