Şubelerimiz Genel Kurullarını tamamladı: Kentimizde, ülkemizde insanca yaşamak istiyoruz!

Sa, 14/01/2020 - 23:43
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Halkevleri olarak ülkenin dört bir yanında şubelerimiz Olağan Genel Kurullarını tamamlamaya devam ediyor. Kentimizde, mahallemizde, ülkemizde insanca yaşam mücedelesine yeni dönemde de devam edeceğiz!

İSTANBUL

-Esenyurt

Esenyurt Halkevi Olağan Genel Kurulu, 12 Ocak Pazar günü saat 17:00'da Gölge Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Esenyurt Halkevi, Halkevleri Eş Genel Başkanımız Nuri Günay'ın katılımıyla Genel Kurulunu tamamladı, yeni yönetimini seçti.-Sarıyer

Sarıyer Halkevi 12 Ocak Pazar günü saat 13:00'da 8. Genel Kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi.

-Kartal

Kartal Halkevi, 12 Ocak Pazar günü kendi şubesinde yaptığı toplantı ile 11. Olağan Genel kurulunu tamamladı, yeni yönetimini belirledi.

-Okmeydanı

Okmeydanı Halkevi, önceki dönem Genel Başkanımız ve İstanbul Milletvekili Oya Ersoy'un da katılımıyla Genel Kurulunu tamamladı. Üye ve dostlarla gündeme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı kurulda yeni yönetim belirlendi. 


Sami Elvan ve Gülsüm Elvan'ın yanısıra mahallenin çocukları da kurulda yer aldı. 

-Kadıköy

Kadıköy Halkevi, 6. Olağan Genel Kurulunu, Eş Genel Başkanımız Nuri Günay'ın,  katılımıyla gerçekleştirerek yeni yönetimini belirledi.

-İkitelli

İkitelli Halkevi, Genel Sekreterimiz Özge Ozan'ın katılımıyla Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Kurulda eşitlik, özgürlük ve barış mücadelesini yükseltmek için ortak mücadele etmenin önemi gündeme alındı.

İkitelli'de yeni dönemde de insanca yaşam mücadelesi devam edecek!

-Bahçelievler

Bahçelievler Halkevi, "Ülkemizde, kentimizde, mahallemizde insanca bir yaşam istiyoruz" diyerek 11.  Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.

-Avcılar

Avcılar Halkevi Olağan Genel Kurulunu tamamladı, yönetimini belirledi.

ANKARA

-Mamak

Mamak Halkevi'nin 16. Olağan Genel Kurulu üye, mahalle muhtarları ve dost kurum temsilcilerinin katılımı ile birlikte gerçekleşti. Yeni dönemde de, mücadele kesintisiz devam edecek.

 

Batıkent Şube 16. Dönem Olağan Genel Kurulu başladı. Ilk olarak Istanbul Milletvekili @OyaErsoy genel kurulu selamladı. Şube yöneticilerinin konuşmaları ile Genel Kurul devam ediyor

 

-Batıkent

Batıkent Halkevi 16. Dönem Olağan Genel Kurulu tammaladı. Yönetimini belirledi.

Şube yöneticilerin konuşmalarının yer aldığı kurula önceki dönem Genel Başkanımız ve İstanbul Milletvekili Oya Ersoy'da katıldı. 

KOCAELİ

İzmit Halkevi 14. Olağan Genel Kurulu ''İnsanca yaşamak istiyoruz!'' şiarıyla gerçekleştirdi.

Kurula katılan dost kurum temsilcileri dilek ve temennilerini sundu. Yeni dönemde de 'insanca yaşam' mücadelesi devam edecek.

ESKİŞEHİR

Eskişehir Halkevi 11 Ocak saat 14:00'da kendi şubesinde yaptığı toplantı ile 16. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirerek, yeni yönetimini belirledi.

MERSİN

Mersin Halkevi, MYK üyemiz Kutay Merinç'in de katılımıyla Olağan Genel Kurulunu tamamlayıp yeni yönetimini seçti. 

Eşitlik, özgürlük, laiklik mücadelesini Mersin’de büyütmeye yeni dönemde de devam edeceğiz.


-Tarsus

Tarsus Halkevi 4. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Mahallemizde, kentimizde, ülkemizde insanca yaşam mücadelesini yeni dönemde de yükselteceğiz.

ADANA

Adana Halkevi, MYK üyemiz Kutay Meriç'in katılımıyla 16. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi.


 TRABZON

Trabzon Halkevi 9. Olağan Genel Kurulu 25 Ocak Cumartesi kendi şubesinde gerçekleştirdi.


SAMSUN

Samsun Halkevi'nin 9. Olağan Genel Kurulu, dostların ve üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Mücadele yeni dönemde de devam edecek.

ARTVİN

Artvin Halkevi şubesi 8. Olağan Genel Kurulu, Artvin Barosu Avukat Suat Varan hizmet binası toplantısı salonunda gerçekleşti.


Yeniden şube başkanı seçilen Dursun Ali Koyuncu, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Halkevleri bu yıl 88. kuruluş yılını kutlayacak. 88 yıllık tarihimizde sanat var, edebiyat var, müzik var, tiyatro sinema var. Eşitlik, özgürlük, bağımsızlık, barış ve halkın hakları mücadelesi var. Kardeşlik, dostluk, yoldaşlık var. Bu tarihte insan ve insanlarımızın büyük emeği var. Bu mücadeleye omuz vermiş herkesi ve özellikle aramızdan ayrılan arkadaşlarımızı saygı ve sevgiyle anıyorum."