Mührünüzün karşısında çocukların gülüşleri var: Halkevleri çocuklarındır!

Pa, 08/04/2018 - 21:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Sarıyer, Bahçelievler ve Esenyurt’ta düzenlenen çocuk şenliklerinde “Halkevlerinde çocuklara yönelik sosyal kültürel faaliyetler yapıldı ve yapılmaya da devam edecek. Halkevleri memlekettir ve kapısı mühür tutmaz” mesajı verildi

Çocuklara yönelik bilim, kültür, sanat atölyeleri gibi faaliyetlerinden dolayı Ankara’da bazı şube, oda, kütüphane ve tiyatro salonları mühürlenen Halkevleri, bu gerici saldırganlık karşısında ülkenin dört yanından ses vermeyi sürdürüyor.

İstanbul’da da Sarıyer, Bahçelievler ve Esenyurt’ta çocuk şenlikleri düzenlenerek “Halkevlerinde çocuklara yönelik sosyal kültürel faaliyetler yapıldı ve yapılmaya da devam edecek. Halkevleri memlekettir ve kapısı mühür tutmaz. Bizleri engellemeye çalışanlara izin vermeyeceğiz” mesajı verildi.

 

Sarıyer Çamlık’ta Şubadap Çocuk konseri

Sarıyer Tarabyaüstü ve Dağevleri mahallelerinden çocuklar Çamlık Parkı’nda düzenlenen şenlikte buluştu. Öğlen saatlerinde Tarabyaüstü Halkevi’nde buluşan çocuklar şarkılar söyleyerek Çamlık Parkına yürüdü. Çocukları Çamlık Parkı’nda her yaz, şarkılarını söyleyerek eğlendikleri Şubadap Çocuk bekliyordu. Çocuklar konserde doyasıya eğlendi.

Halkevleri çocuklarındır

Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda da çocuklar palyaço eşliğinde oyunlar oynadı. Yüz boyama etkinliğinin ardından çocuklar hep bir ağızdan Şubadap Çocuk şarkılarını seslendirerek eğlendiler.

Ankara’daki mühürlemelere tepki olarak yere serilen resim kağıdına “Halkevi Çocuklarındır” yazılırken, çocuklarıyla birlikte gelen veliler de Halkevlerinin faaliyetlerinin engellenmesine tepki göstererek “Halkevleri değil tarikat yurtları kapatılsın” dediler.

Daha sonra çocuklar zumba dansı yapıp şenliği sonlandırdılar.

Esenyurt’ta film gösterimi

Esenyurt’ta düzenlenen şenlikte de çocuklar Robotlar filmini izlediler.