Mersin Emek ve Demokrasi Platformu HDP’ye yönelik saldırıları kınadı

Sa, 19/05/2015 - 00:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu HDP İl binalarına yapılan bombalı saldırılara tepki göstermek için basın açıklaması gerçekleştirdi.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu 18 Mayıs günü Mersin ve Adana’da HDP Binalarına yapılan bombalı saldırıları kınamak için HDP İl binası önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.  “Barışa ve Kardeşliği Yönelik Saldırıları Lanetliyoruz” pankartıyla tepkilerini dile getiren emek ve demokrasi güçleri, “Yaşasın Halkların Kardeşliği” sloganları attılar.

Mersin Emek ve Demokrasi adına basın açıklamasını platformun dönem sözcüsü Yusuf Kaya okudu. Gerçekleştirilen saldırılarla aslında bombalanmak istenenin halklarının birliği ve beraberliğinin olduğunu vurgulayan Kaya şunları söyledi: “Milli iradeden dem vuranlar, dünyanın hiçbir yerinde olmayan yüzde 10 seçim barajları ile halkın temsiliyetinin Meclis'e yansımaması için elinden geleni yaparken, halkların bütün barajları yıktıklarını gördükçe bu tür provokasyonları devreye sokmaktadırlar. Bugün, barışı ve kardeşliği savunmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç vardır. HDP'ye yapılan saldırıları kınıyor, faillerin derhal yakalanarak yargıya teslim edilmelerini istiyoruz.”