Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Gezi soruşturmalarına karşı sokağa çıktı

Sa, 17/03/2015 - 14:06
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

 

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Mersin’de Haziran İsyanı eylemliliklerine katılanlar için açılan soruşturmalara tepki göstermek üzere yürüyüş gerçekleştirdi.Mersin Halkevi önünde toplanan Mersin Emek ve Demokrasi Güçleri buradan Özgür Çocuk Parkı’na yürüdü. “Gezi Şehitleri Onurumuzdur; Baskılar, Soruşturmalar Bizi Yıldıramaz” diyerek  “Yürü Üstüne Üstüne AKP’nin Devlet Terörünün”, “AKP’ye Devlet Terörüne Karşı Vardık Varolacağız” yazılı sloganlarla tepkilerini dile getiren Platform bileşenleri Özgür Çocuk Parkı önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler. Platform adına basın açıklamasını Okuyan BES Şube Başkanı Yusuf Kaya Mersin’de 30’un üzerinde kişiye soruşturma açıldığını belirterek şöyle devam etti: “Yalan ve talan üzerine inşa edilen iktidar, polisi kullanarak onlara raporlar hazırlatıyorlar. Telefon dinlemeleri yapıyor, uydurdukları örgüt üyeliklerinden yargılamak istiyorlar. Hesap sormaktan yılmayacağız karanlığınızın üzerine yürümeye devam edeceğiz" diyen Kaya sözlerine söyle devam etti: “Hırsızlık, yolsuzluk ve zulmünüzün hesabını er geç bu halka vereceksiniz. Uydurma yalanlarla hazırlamaya çalıştığınız fezleke ve raporlarla ülke halklarının eşitlik, kardeşlik barış ve özgürlük mücadelesini durduramazsınız."Basın açıklamasının ardından eylem sonlandırıldı.

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu Mersin’de Haziran İsyanı eylemliliklerine katılanlar için açılan soruşturmalara tepki göstermek üzere yürüyüş gerçekleştirdi. Mersin Halkevi önünde toplanan Mersin Emek ve Demokrasi Güçleri buradan Özgür Çocuk Parkı’na yürüdü. “Gezi Şehitleri Onurumuzdur; Baskılar, Soruşturmalar Bizi Yıldıramaz” diyerek  “Yürü Üstüne Üstüne AKP’nin Devlet Terörünün”, “AKP’ye Devlet Terörüne Karşı Vardık Varolacağız” yazılı sloganlarla tepkilerini dile getiren Platform bileşenleri Özgür Çocuk Parkı önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler. 

Platform adına basın açıklamasını Okuyan BES Şube Başkanı Yusuf Kaya Mersin’de 30’un üzerinde kişiye soruşturma açıldığını belirterek şöyle devam etti: “Yalan ve talan üzerine inşa edilen iktidar, polisi kullanarak onlara raporlar hazırlatıyorlar. Telefon dinlemeleri yapıyor, uydurdukları örgüt üyeliklerinden yargılamak istiyorlar. Hesap sormaktan yılmayacağız karanlığınızın üzerine yürümeye devam edeceğiz" diyen Kaya sözlerine söyle devam etti: “Hırsızlık, yolsuzluk ve zulmünüzün hesabını er geç bu halka vereceksiniz. Uydurma yalanlarla hazırlamaya çalıştığınız fezleke ve raporlarla ülke halklarının eşitlik, kardeşlik barış ve özgürlük mücadelesini durduramazsınız."Basın açıklamasının ardından eylem sonlandırıldı.