Eğitim Hakkı Anasayfa

Mecidiyeköy metrobüs yolcuları imza vermek için kuyrukta

Ct, 28/07/2012 - 19:47
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

4+4+4'ü durduralım kampanyası ülkenin dört bir yanında devam ediyor. Kampanyayla ilgili haberlerin tümü için http://halkevleri.org.tr/haklar/egitim-hakki  twitter adresinden takip etmek için @444durduralim


MECİDİYEKÖY METROBÜS YOLCULARI İMZA VERMEK İÇİN KUYRUKTA

Mecidiyeköy metrobüs girişinde 4+4+4’e karşı imza atmak isteyenler standın başını hiç boş bırakmadılar. İki saatlik süre içerisinde yaklaşık 450 imza toplandı. İmza atmak için bekleyenler arasında ‘Pardon sıra mı var?’ gibi ilginç diyaloglar yaşandı.

İmza atanlardan bazıları imza toplamak için föy aldılar. Haftaya açılacak standa föyleri dolu halde getireceklerini söylediler. İmza verenler arasında sadece imza ile 4+4+4’ün durdurulamayacağını söyleyenler, eğitim hakkı çalışmalarına sürekli katılmak ve Eylül ayında yapılacak eyleme dahil olmak için iletişim numaralarını bıraktılar. İletişim numarası bırakanların arasında velilerin yanı sıra öğretmenler de yoğun olarak vardı.

İmza föyünü karalayan bir gence halkın tepki göstermesi taleplerin ne kadar sahiplenildiğini de gösterdi.

İmza toplamamıza yardım edenler de vardı. Otobüs bekleyen bir kadın kendi imza atmakla yetinmedi, herkesi imza atmaya teşvik etti. ‘Her gün burada mısınız?’ diye sorandan ‘Neden her gün burada değilsiniz?’ diyenlere kadar pek çok insanın gösterdiği tepkilerle 4+4+4’e karşı toplanan imzalar AKP’ye karşı biriken öfkenin ve 4+4+4’ü durdurma umudunun birleştiricisi oldu.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: bilgi@halkevleri.org.tr
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap