Kısa Film Uzun Muhabbet'te ilk hafta geride kaldı

Pt, 10/12/2012 - 20:01
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Uluslar arası İşçi Filmleri Festivali Kısa Film Atölyesi tarafından düzenlenen Kısa Film Uzun Muhabbet’te ilk hafta geride kaldı. 8 Aralık Cumartesi günü gerçekleşen ve Kürt Sineması’ndan kısa filmlerin gösterildiği etkinlikte filmlerin yönetmenlerinin de katılımıyla filmler, Kürt Sineması ve Kürt Sorunu’na ilişkin keyifli bir sohbet yapıldı

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Kısa Film Atölyesi tarafından düzenlenen Kısa Film Uzun Muhabbet’in ilk gösterimleri 8 Aralık Cumartesi günü, İstanbul Halkevi’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 70 kişinin katıldığı etkinlikte Kürt Sineması teması kapsamında şu filmler gösterildi: Sudan Korkan Adamlar (Selim Akgül – Seren Gel), Sessiz / Bé Deng (Rezan Yeşilbaş), Berf (Erol Mintaş), Gerayiş (Çetin Baskın), Yalınayak Adalet (Özgür Demirci), Türkçe Pekiyi (Murat Bayramoğlu), Köprü (Soner Sert) ve Ali Ata Bak (Orhan İnce)

Gösterimlerin ardından yönetmenlerden Selim Akgül, Seren Gel, Çetin Baskın, Orhan İnce ve Murat Bayramoğlu’nun, sinema yazarları Seray Genç ve Necla Algan’ın da katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirildi.

Yönetmenler filmlerine ilişkin soruları yanıtlarken, söyleşi boyunca filmlere, Kürt Sineması’na ve Kürt sorununa ilişkin tartışmalar da yapıldı. Etkinliğe izleyici olarak katılan Yeşim Ustaoğlu'nun fikir ve katkıları ise etkinliği zenginleştirdi.