Kısa Film Uzun Muhabbet sona erdi

Pt, 24/12/2012 - 19:13
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Kısa Film Atölyesi tarafından düzenlenen Kısa Film Uzun Muhabbet sona erdi. 8 Aralık Cumartesi günü Kürt Sineması’ndan kısa filmlerin, 15 Aralık Cumartesi günü "Kent ve İnsan" temalı filmlerin gösterildiği etkinlikte son olarak 22 Aralık Cumartesi günü "Toplumsal Cinsiyet" temalı filmler gösterildi ve her hafta olduğu gibi filmlerin yönetmenlerinin de katılımıyla yapılan söyleşinin ardından etkinlik son buldu

Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Kısa Film Atölyesi tarafından düzenlenen Kısa Film Uzun Muhabbet’in son gösterimi 22 Aralık Cumartesi günü, İstanbul Halkevi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte "Toplumsal Cinsiyet" teması kapsamında şu filmler gösterildi: Kaç Para(Kıvanç Sezer), Salıncak (Bilal Çakay), Xwin (Serhat Karaaslan), Dicle (Seren Gel), Gassal (Merve İnce), Gece Vardiyası (Remzi Mert Levent), Sobe (Müge Manuş)

Gösterimlerin ardından yönetmenlerden Kıvanç Sezer, Müge Manuş ve Remzi Mert Levent ile sinema yazarı Seray Genç'in katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirildi.

Yönetmenler filmlerine ilişkin soruları yanıtlarken, söyleşi boyunca filmlere ve toplumsal cinsiyete ilişkin tartışmalar yapıldı.