Kıbrıs'ın geleceğini Kıbrıslılar belirler!

Cu, 09/10/2020 - 13:07
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

 

Kıbrıs’ta seçimler yaklaşırken Tayyip Erdoğan’ın kirli ittifakları da gün yüzüne çıkmaya başladı. Önce Ersin Tatar ve ekibi TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın Basın Danışmanı Ali Genç’in liderliğindeki, yaklaşık 20 kişilik AKP reklam ekibi ile gizli saklı otel odasında toplantı yapıyor. Ardından 9 aydır sürüncemede bırakılan su hattının onarımı, Ersin Tatar’ın başarısıymış gibi gösterilmeye çalışılarak törenle tamamlanıyor. Bu da yeterli görülmeyince 1974’te TSK’nın ele geçirip yerleşime kapattığı “hayalet şehir” Maraş seçim yasakları hiçe sayılarak yine törenle açılıyor.

Tüm bunlar Kuzey Kıbrıs’ın seçim yasaları ve yüksek mahkeme kararları ihlal edilerek, Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı’nın ve Kuzey Kıbrıs Hükümeti’nin ortaklarının bilgisi haricinde, yani Kuzey Kıbrıs halkının iradesini çiğnenerek yaşandı.

Bütün bunlar bölgede yalnızlaşan, yalnızlaştıkça da iktidar alanında her türlü hukuksuzluğa başvuran AKP iktidarının son çırpınışlarını gözler önüne sermektedir. İktidara geldiği günden beri Kıbrıs'ın kuzeyinde gerici politikalarını uygulatarak yandaş yaratma çabaları boşa çıkan AKP iktidarı tek çareyi Kıbrıs Türk halkının iradesine doğrudan el koymakta bulmuştur. 

AKP’nin Kıbrıs’ta egemen kılmaya çalıştığı gerici ve neoliberal politikalara karşı dün olduğu gibi bugün de bağımsızlık mücadelesi yürüten Kıbrıs halklarının yanındayız. 

Kirli ittifaklarınız kaybedecek, halkların kardeşliği kazanacak!