Eğitim Hakkı Anasayfa

İstanbul’da meydanlar 4+4+4’e karşı imzalarla doldu

Pt, 30/07/2012 - 14:45
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

“4+4+4’ü durduralım” kampanyası İstanbul’da meydanlara çıktı. 29 Temmuz Pazar günü İstanbul’da Bakırköy, Kadıköy ve Taksim sokakları, 4+4+4 eğitim sistemine karşı imza masalarıyla donatıldı.

Taksim:

Taksim’de bir araya gelen Halkevciler, öğretmenler, veliler, öğrenciler bir yanda bilgilendirme amaçlı hazırlanan el ilanlarını dağıtırken, bir yandan da imza masasında imza topladılar.

İmza masası açılan her yerde karşılan, insanların imza atmak için sıraya girmesi, “imza atmakla olmaz eylem yapmak lazım” gibi söylemlerde bulunması ve iletişim bilgilerini vermeleri gibi olumlu davranışlarla Taksim’de karşılaşıldı. 2 saat boyunca 4+4+4 eğitim sisteminin yol açacağı yıkımı ses aracıyla duyuran Halkevciler, bine yakın imza topladı.

Taksim’deki stantta tiyatro oyuncusu dostumuz Emre Canpolat da imza toplayarak kampanya çalışmalarına katıldı.

Bakırköy:

İstanbul Bakırköy’de de imza standına yoğun ilgi vardı. Birçok insan stantta ve meydan boyunca elde toplanan imza föylerine akın etti.

Bakırköy meydanda açılan imza standında 3 saat içerinde yaklaşık 2 bin imza toplandı. İmza standını gören velilerin ve öğretmenlerin ilgisi daha yoğundu. İmza kampanyasını gören neredeyse herkesin kuyruklar oluşturduğu stantta 50’ye yakın kişi boş imza föyleri alarak doldurmak istediklerini belirtti.

İmza stantlarında toplanan insanlar 4+4+4’ü anlatmak için stanttan ayrılmayıp çevredeki insanları imza vermeye davet etti.

Kadıköy:

Kadıköy’de Saat 17’de açılan imza standına da insanlar çok yoğun ilgi gösterdi. Daha açıldığı andan itibaren hiç boş kalmayan standa gün sonunda bin 500’e yakın imza toplandı.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: bilgi@halkevleri.org.tr
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap