Eğitim Hakkı Anasayfa

Hoca İshak İmam Hatip Olmasın

Ct, 30/06/2012 - 21:39
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Hoca İshak İlköğretim Okulu velileri ve öğrencileri 30 Ağustos günü saat: 17.00’da okullarının İmam Hatip yapılmaması için eylem yaptılar.

Okmeydanı Çıksalın Meydanı’nda toplanan veliler ‘Okuluma Dokunma, Geleceğimi Karanlığa Teslim Etme’ pankartıyla Hoca İshak İlköğretim Okulu’nun önüne yürüdüler. Yürüyüş sırasında ‘Eğitim Hakkımız Engellenemez, Bakan Şaşırma Sabrımızı Taşırma, Karanlığa Teslim Olmayacağız’ sloganları atıldı. Veliler yürüyüş sırasında balkondan bakanları sokağa, eyleme katılmaya çağırdı. Balkonlardan alkışlarla eyleme destek verildi.

Mahalle içinden uzun bir yürüyüşle okulun önüne gelen veliler okullarının İmam Hatip yapılmasını istemediklerini söylediler. Daha önce de eylem yaptıklarını imza topladıklarını ve toplamaya devam edeceklerini bildirdiler. Okmeydanı Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisleri adına konuşma yapıldı. Konuşma sırasında 4+4+4 uygulamasının geleceği krartma projesi olduğu vurgulandı. 4+4+4’ e karşı hep birlikte mücadeleyi büyüterek sürdürme sözü verildi.  Eylemde 7 Temmuz saat:  15. 00’da Çıksalın Meydanı’ndaki çay bahçesinde toplantı yapmak üzere karar alındı. Bu zamana kadar veliler imza toplayacaklarını ve herkesi toplantıya katılmak için ikna edeceklerini söyleyerek eylemi sonlandırdılar.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: bilgi@halkevleri.org.tr
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap