Halkevleri üyesi Akgöz tutuklandı: Zulme karşı mücadelemiz büyüyerek sürecek

Çar, 05/04/2017 - 10:13
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Adana’da katliamlara karşı gerçekleştirilen protestoda “Cumhurbaşkanına hakaret” ettiği gerekçesiyle 1 yıl 2 ay hapis cezası verilen Halkevleri üyesi Dilara Akgöz tutuklandı. Akgöz, “Zulmün iktidarına karşı mücadelemiz büyüyerek sürecek” dedi

Adana’da geçtiğimiz yıl katliamları protesto etmek için düzenlenen basın açıklamasında “Saray savaş halklar barış istiyor” ve “Katil Erdoğan hesap verecek” sloganlarını attırdığı gerekçesiyle Adana Halkevi üyesi ve Halkevci Kadınlar Sekreterya’sından Dilara Akgöz’e “Cumhurbaşkanına hakaretten” 1 yıl 2 ay hapis cezası verilmişti.

“Barışın mücadelesini verenler ülkenin her yerinde yılmadan mücadele edecektir”

Cezaya itiraz edilmesinin ardından Bölge Mahkemesi tarafından 14 Mart’ta cezası onaylanan Akgöz bugün (4 Nisan) Karataş ilçesinde Hayır çalışması yürüttükten sonra Adana Karataş Kadın Açık Cezaevi’ne götürüldü.

Akgöz “Bizler ölümlere ve katliamlara hayır dediğimiz için tutuklanıyoruz bugün. Ancak baskının ve zulmün iktidarını kurmaya çalışanlara karşı mücadelemiz daha da büyüyerek devam edecektir. Kardeşliğin, barışın ve umutlu günlerin mücadelesini veren Halkevciler ülkenin her yerinde baskılara yılmadan mücadele edecektir” dedi.