Halkevleri’nden sosyal medyadaki saldırılara ilişkin suç duyurusu

Per, 05/01/2017 - 12:34
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Sosyal medya üzerinden Halkevleri'ne yönelik yapılan saldırılar ve suclamalarla ilgili Ankara Adliyesi'nde suç duyurusunda bulunuldu

Okmeydanı’nda Halkevleri üyesi Ayşegül Başar ve Hamit Dışkaya’nın tutuklanmasının ardından dalga dalga büyüyen “Laiklik bildirisi” dilden dile dolaşmıştı. “Laiklik tutuklanamaz” diyenler Türkiye’nin birçok yerinde eylem yapıp, laiklik bildirisini hep bir ağızdan okumuştu.

Eylemler devam ederken sosyal medyadan da Halkevleri’ne yönelik suçlamalar ve saldırılar başladı. Bugün (05 Ocak) konuyla ilgili Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, Halkevleri yöneticileri ve CHP Milletvekilleri Ali Şeker ve Niyazi Nefi Kara’nın da katılımıyla Ankara Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusunun ardından Halkevleri Hukuk Dairesi’nden Av. Sercan Aran konuya ilişkin açıklamada bulundu. Aran “Bugün Ankara’da Halkevleri’ne sosyal medyadan saldıranlarla ilgli suç duyurusunda bulunduk. Bu kişiler arasında kendisine ‘gazeteciyim’ diyenler de vardı. Neticesini hep birlikte göreceğiz” dedi.

Ardından söz alan Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy “Ülkenin içine girdiği bu karanlıktan kurtulmanın tek yol laiklik mücadelesini yükseltmektir. Laiklik yaşamsal bir mücadeledir” dedi. Ersoy’un ardından CHP Milletvekilleri de söz alarak laiklik mücadelesini savunmanın her yurttaşın görevi olduğunu belirtti.