Halkevleri’nden İnsanca Bir Yaşam Mitingi’ne çağrı: “AKP’yi ve patronları sırtımızdan indirelim”

Sa, 19/11/2019 - 13:27
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Halkevleri 8 Aralık 2019 tarihinde Bakırköy Pazar Alanı'nda İstanbul Emek, Demokrasi ve Barış Güçleri'nce düzenlenecek İnsanca Bir Yaşam Mitingi'ne çağrı için İstanbul'un farklı ilçelerinde bildiri dağıtımı yaptı

Halkevleri 8 Aralık 2019 tarihinde Bakırköy Pazar Alanı’nda İstanbul Emek, Demokrasi ve Barış Güçleri’nce düzenlenecek İnsanca Bir Yaşam Mitingi’ne çağrı için İstanbul’un Beşiktaş, Esenyurt, Avcılar ve Sarıyer ilçelerinde bildiri dağıttı.

“Bir tarafta hayat pahalılığıyla, üst üste gelen zamlarla uğraşan emekçilerin Türkiye’si diğer yanda kar rekorları kıran patronların, Saray’ın, iktidarın Türkiye’si olduğunu” belirten Halkevleri üyeleri, “Aynı tarafta değiliz, aynı coğrafya içinde iki ayrı Türkiye’de yaşıyoruz. Bu ülkede nüfusun sadece yüzde 1,8’i toplumsal servetin yüzde 50’sini elinde tutuyor. 17 milyon insan ise yoksulluk sınırının altında yaşıyor. 15-34 yaş aralığında 2 milyon 801 bin genç işsiz!” diye seslendi.

“Patronlar ve iktidar krizin yükünü halka yıkabilmek için örgütlü”

“Patronların ve AKP’nin koltuklarını, çıkarlarını, kasalarını korumak için örgütlü olduğunu aynı çıkarların korunması için emekçilerden örgütsüz, çaresiz ve yalnız kalmaları istendiğini” belirten Halkevi üyeleri, “Bizler, emeği ile geçinenler milyonlarız, onlar örgütlü ise biz de en az onlar kadar örgütlü olacağız! Biliyoruz bu ülkede yaşanan eşitsizliğin, adaletsizliğin, yoksulluğun, işsizliğin her bir sorunumuzun çözümü var! Yeter ki patronların, iktidar sahiplerinin değil halkın çıkarı, halkın yararı düşünülsün! Kendi yararımıza olanı en iyi biz biliyoruz!” dedi.

Halkevleri üyeleri dört ayrı ilçede yapılan bildiri dağıtımlarını “Herkesi, tüm halkımızı bir araya gelmeye; yalnız, çaresiz ve örgütsüz olmadığımızı göstermeye Halkevleri’nde örgütlenmeye, birlikte mücadeleye çağırıyoruz!” diyerek sonlandırdı.