Halkevleri 87. Kuruluş yıldönümünde "Halkevleri Çocuklarındır" çağrısıyla çocuk buluşması gerçekleştirdi.

Pt, 18/02/2019 - 15:52
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Halkevlerinin 87. Yıl Kuruluş Yıldönümü kapsamında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde yapılan beş günlük programın ikinci günü tamamlandı. Halkevlerinin kuruluş yıldönümünün ikinci günü çocuklara ayrıldı. “Halkevleri Çocuklarındır ve Çocuklarla Beraber, Çocuklar İçin” çağrısıyla yapılan etkinliğe onlarca çocuk ve veli katıldı.

 

Çocuk Buluşması Ankara Üniversitesi Ada Kültür ve Sanat Öğrenci Topluluğu’nun Modern dans gösterisi ile başladı. Dans gösterisinin ardından atölyeler başladı. “Bir Şehir Hikayesi: Ottavia’nın animasyonu, Momo Çocuk Hikayeleri Atölyesi, Radyo Şalala Atölyesi, Seramik Atölyesi, Evrim Atölyesi, Sokak Oyunları Atölyesi, Çocuk ve Mimarlık Atölyesi, Haklarımı yazıyorum, Gazetecimi tasarlıyorum ve Türcülük ve Hayvan Hakları” isimleriyle yapılan dokuz farklı atölye hem çocukların eğlenmesini hem de yaratıcılıklarını geliştirmesine katkı sağladı.

 

Çocuklar atölyelerde eğlenirken velilerle de Türk Psikologlar Derneği, Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi ve Çocuklar İçin Daha İyi Bir Dünya Mümkün Girişimi’nin katılımıyla “Çocuk Hakları Forumu” yapıldı.

 

Forumun ve atölyelerin sona ermesinin ardından Şubadap Çocuk ve Moyo Masal Atölye’sinin hazırlamış olduğu konsere geçildi. Çocuk Buluşması şarkılarla son buldu.