Gültepeli çocuklar yaz okulu açılış şenliğinde buluştu

Per, 27/06/2013 - 16:30
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Güne gözaltılarla başlayan Eskişehir'de, bütün baskılara, saldırılara rağmen üniversiteliler "Okumuş İnsan Halkın Yanındadır" kampanyası kapsamında Gültepe Mahallesi'nde çocuklarla şenlikte buluştu. Gültepe Halkevi'nde gerçekleşen açılış şenliğine, bu sene de mahalle halkının ve çocukların kampanyaya ilgisi oldukça yoğundu. 

Yaklaşık 35 çocuğun katıldığı açılışta, çocuklara ve velilere bu seneki kampanya detayları hakkında bilgi verildi. Ardından yapılan eğlencede, çocuklar ve üniversiteliler birlikte oyunlar oynadılar. Gerçekleştirilen müzik dinletisinde, geçtiğimiz senelerde kurulan Gültepe Çocuk Koro'su da birçok şarkı seslendirdi. Üniversiteliler ve çocuklar hep bir ağızdan “Güzel Günler Göreceğiz Çocuklar” şarkısını coşkuyla söylediler. Şenlik, üniversiteliler ve çocukların birlikte çektiği halaylarla son buldu.

Üniversiteliler bu sene perşembe, cuma, cumartesi günleri Gültepe Mahallesi'nde eğlenceli matematik, fotoğrafçılık ve kısa film, koro, tiyatro, neşeli bilim, halk oyunları, eğlenceli ingilizce, el sanatları, yaratıcı düşünce, satranç atölyeleri gerçekleştirecek. Pazar günleri ise, Emek ve Şirintepe mahallelerindeki çocuklarla birlikte Sazova Bilim-Deney Merkezi, Anadolu Üniversitesi ve Kent Müzeleri’ne geziler düzenleyecek. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin birlikte yürüttüğü kampanya 1 ay boyunca sürecek. Üniversiteliler geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bilimin ve sanatın aydınlığını yoksul mahallelere taşımaya devam edecekler.

Halkevleri Tanıtım Broşürü

Halkevleri 2008-2010 (video)

Duyuru Listesi

Halkevleri mail listesine üye olun duyuru, etkinlik ve halkevleri ile ilgili diğer haberler mail adresinize gelsin.