Gökçek'in otobüsü yolun ortasında kaldı

Cu, 18/02/2011 - 23:44
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Ege Mahallesi'nde süren nitelikli ulaşım protestoları hız kesmeden devam ediyor

Hafta içi her gün 18.00 – 19.30 arası Ege Mahallesi Kızılay durağında nitelikli bir ulaşım için kart basmadan otobüslere binme eylemi devam ediyor.

Dün (17 Şubat) 19 otobüse kart basmadan binen Ege Mahallesi halkına bugün (18 Şubat) Ankara Büyükşehir Belediyesi hareket memurları müdahale etmeye çalıştı. Mahalle halkının önünü keserek kart basmak zorunda olduklarını söyleyen hareket memurları, kart basmayı reddeden bir kadını ittirerek otobüsten indirmeye çalışınca mahalleliler ile hareket memurları arasında tartışma çıktı. Kısa bir bekleyişin ardından hareket memurları otobüs kapısının önünü açmayınca mahallelilerde zaten eski olan otobüslerin arka kapılarını elle açarak otobüslere arka kapılardan binerek parasız ulaşım hakkını kullanmaya devam etti.

Otobüs yolun ortasında bozuldu
Beş otobüse kart basmadan binen Ege Mahallesi halkı ise altıncı otobüste otobüsün azizliğine uğradı. Duraktan hareket eden otobüs, 50 metre sonra durdu. Dakikalarca yolun ortasında bekleyen otobüs, yolcularını da indirince mahalleli belediye yetkililerine ve polise tepki gösterdi.