FAŞİZMİN KARŞISINDA KARDEŞLİĞİN TARAFINDAYIZ

Cu, 02/10/2020 - 11:21
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Uydurma gerekçelerle günlerdir gözaltında bulunan Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen ve 16 kişi bugün tutuklandı. Tutuklanma kararının üstünden daha dakikalar geçmişken Kars Belediyesi'ne kayyum atandı. Yargı kararı deftere bile geçmeden atanan kayyum, Saray rejiminin gerçek resmini bir kez daha gözler önüne serdi. 

Saray rejimi çaresizliğini ve başarısızlığını faşizmin dozunu her gün biraz daha artırarak, sürekli hale getirerek aşma çabasında. Seçilmiş bir belediye başkanını hukuksuz bir biçimde yargılayarak, adaleti rafa kaldırıp tutukluyor, halkın iradesini hiçe sayıyor. 

Bu yetmezmiş gibi yine Kars Belediyesinin seçilmiş Eş Başkanı Şevin Alaca, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyeleri gözaltına alınarak görevinden uzaklaştırıldı. Halkın iradesine bir kez daha darbe vuruldu. Halk değil ben yönetirim; istediğimi görevden alırım, istediğimi atarım mantığı Saray rejiminin gerçek yüzüdür. 

Saray rejimine karşı; yaşanan adaletsizliğe, hukuksuzluğa ve faşizme karşı Halkların Demokratik Partisi'nin yanındayız. Geçmiş olsun diyoruz. Birlikte mücadele edersek faşizmi yenebiliriz. 

Faşizme karşı demokrasi ve hukuksuzluğa karşı adalet için mücadele etmeye devam edeceğiz.

HALKEVLERİ