Eskişehir'de binler Halkevi 81. yıl şenliğinde buluşuyor

Sa, 19/03/2013 - 12:46
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Eskişehir, Halkevleri’nin 81. yıl dönümünü dev bir şenlikle kutluyor.  13 Nisan Cumartesi günü, Porsuk Spor Salonu’nda gerçekleşecek olan buluşmada, Ezginin Günlüğü, Hakan Yeşilyurt, Bandista ve Caner Gülsüm sahne alacak.

81 yıllık tarihinde nice aydın ve sanatçı yetiştirmiş, ülkenin dört bir yanına yüzlerce kütüphane, tiyatro salonu götürmüş Halkevleri, yeni yaşını Eskişehir’de dev bir etkinlikle kutluyor.  Milyonların eşitlik, demokrasi, özgürlük ve barış talepleri 13 Nisan’da bu dev buluşmada şarkı oluyor, şiir oluyor. “Eskişehir buluşuyor, özgürlük ve demokrasi için şarkılar söylüyor” sloganıyla örgütlenen etkinlik, Eskişehir’in en büyük kapalı spor salonu olan Porsuk Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

30 yılı aşkın süredir müzik yolculuğuna devam Ezginin Günlüğü, “Martı”, “Aşk Bitti” ve “Sigaramın Dumanı” gibi her kuşaktan müzikseverin gönlünde taht kurmuş eserleriyle sahne alacak. Özgün müziğin ülkemizdeki en iyi örneklerinden Hakan Yeşilyurt, şarkılarında Django'dan Reggae'ye, Bratsch'tan Ska, Dub ve Afro-Beat'e uzunan bir enternasyonal yaklaşımı benimseyen Bandista grubu ve türküleriyle Caner Gülsüm, şenlikte Eskişehir halkıyla buluşacak isimler arasında yer alıyor.

İletişim:

0507 555 49 30

eskisehirhalkevi@gmail.com

facebook.com/eskisehir.halkevi