Eğitim Hakkı Anasayfa

Eğitimine, geleceğine, okuluna sahip çıkanlar haykırdı “AKP elini okulumdan çek”

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi | Per, 30/05/2013 - 18:03
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Bugün İstanbul Eğitim Sen şubelerinin ve okullarının imam hatip yapılmak istenmesine karşı direnen velilerin ortak gerçekleştirdiği bir basın açıklamasıyla 4+4+4’e ve okul dönüşümleri protesto edildi.

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclislerinin, Gültepe İlköğretim ve Profilo İlköğretim velilerinde katıldığı basın açıklaması saat 15.00 Sultanahmet Meydanında başladı. Valiliğe kadar yürüyen eğitim hakkı savunucuları burada bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Eğitim Sen adına konuşan 3 nolu şube başkanı Hüseyin Tosun “4+4+4 uygulandığından beri öğrencilere, öğretmenlere ve velilere mağduriyetten başka bir şey getirmiştir. Okullarımız zorla imam hatip yapılmış, öğrencilerimiz taşımalı eğitime mahkûm edilmiş öğretmenlerimiz sürülmüştür. İlçelerin en merkezi ve donanımlı okulları başbakan dindar ve kindar nesil yetiştireceğiz dediği imam hatiplere tahsil edilmeye çalışılmıştır. Eğitim hakkımıza bir saldırı olan bu sistem derhal geri çekilmelidir” dedi.

Okulları dönüştürülen veliler adına ise Semra Kaya konuştu. Kaya “4+4+4 ile çocuklarımızı kobay yapmaya çalışanlara karşı sesimizi yükselteceğiz. Geleceğimizi onlara bırakmayacağız. Okullarımıza hep birlikte sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

5 Haziran günü KESK’in çağrıyla gerçekleşecek olan grevin çağrısı çapılarak açıklama sonlandırıldı.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: bilgi@halkevleri.org.tr
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap