Eğitim Hakkı Anasayfa

Çocuklarımızın geleceğini çalanlara sessiz kalmıyoruz

Ct, 18/06/2011 - 19:18
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi şifrecilerin peşini bırakmıyor. KPSS'de yaşanan kopya skandalı ile başlayan YGS sınavının sorularının şifrelenmesi ve puanlarını yanlış hesaplanması ile zirveye ulaşan süreçte üniversiteye girişte ikinci basamak olan LYS’nin ilk sınavı bugün (18 Haziran) yapıldı.

İstanbul Üniversitesi Beyazıt yerleşkesi önünde bir araya gelen İstanbul Halkevleri Eğitim Hakkı Meclisi üyeleri sınav süresince kapı önünde sessiz protesto gerçekleştirdi. Üniversite önünde sınava giren çocuklarını bekleyen velilere yüksek öğretime geçiş sınavında ortaya çıkan şifreli sınav uygulamaları hakkında  konuşmaların yapıldığı eylem boyunca milyonlarca gencin geleceğini çalan şifrecileri, soyguncuları protesto etmek üzere siyah kurdele dağitıldı.

Velilerin yopun ilgi gösterdiği eylemde sınavın sona ermesine yakın Eğitim Hakkı meclisi adına bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada milyonlarca gençin geleceğinin belirlendiği bir sınavın yapıldığı bu nedenle yapılan eylemin sessiz bir oturma eylemi olduğu ancak eğitim sisteminin içine bulunduğu duruma sessiz kalmanın mümkün olmadığı söylendi ve Çocukarımızın geleceğini çalanlardan hesap sormak için birilikte mücadele etme çağrısı yapıldı.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: bilgi@halkevleri.org.tr
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap