Beşiktaş'ta halk kürsüsü kurduk: "Ezilen biz olduğumuza göre konuşan da biz olmalıyız"

Per, 06/02/2020 - 15:59
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

İstanbul 2. Bölge Halkevleri olarak Beşiktaş'ta "Halkın çılgın projelere değil, insanca yaşayabileceği bir kente ihtiyacı var!" diyerek Halk Kürsüsü kurduk.

Beşiktaş'da İstanbul 2. Bölge Halkevleri olarak kurduğumuz Halk Kürsüsünden seslenerek, "Bu memleketi yönetenler kürsülerde halkın çıkarlarını ve halkın sorunlarını konuşmayacaksa, bulunduğumuz her yer halk kürsüsüdür!" dedik.


Emekli bir vatandaş Halk Kürsüsünden sesini yükseltterek: "Her şey pahalı. Gelen fatura 600 lira. Ben emekliyim bunları nasıl ödeyeceğim? Bir de bize kredi çekin diyorlar. Onun borcunu onlar mı ödüyor? Herkes kredi kartı mağduru. Isınmayacak mıyız, yemeyecek miyiz, içmeyecek miyiz..." diyerek sorununu dile getirdi. 

Bir başka vatandaş ezilenlerin sesinin daha gür çıkması gerektiğinin altını çizerek şöyle seslendi: "Konuşmaktan kormayalım. Kime ne söylenmesi gerekiyorsa söyleyelim. Memleketin bütün kaynakları halkın yararına kullanılmazsa elimizde hiç bir şey kalmaz. Ezilen biz olduğumuza göre konuşan da biz olmalıyız."

Yüksek gelen faturalardan şikayet eden bir başka vatandaş ise "1500 lira emekli maaşı alıyorum. Doğalgaz faturam 500 lira, 155 lira elektrik, 55 lira su faturası... Geriye bana ne kaldı? Bir de ben çocuk okutuyorum. Diyorlarki bize taksitlendirme yapacağız. Peki benim maaşım bir sonraki aya artacak mı? Gelin sesimizi birlikte çıkaralım" dedi.

Kürsüden seslenen bir geç ise gençlerin hayata borçlu başlamasından şikayet ederek, "Üniversite öğrencilerinin belki binlercesinin kartlarına bloke geldi. Neden? Çünkü aldığımız öğrenim kredilerimizi ödeyemiyoruz. Paramız var da ödemiyor değiliz. Bu memlekette işsizlik var. Mezun olunca iş bulamıyoruz. Evet çalışamadığımız için borcumuzu da ödeyemiyoruz..." dedi.