Antalya ve Tarsus'ta çocuklar, Halkevleri Çocuk Şenliği’nde buluştu

Sa, 10/09/2019 - 22:01
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

ANTALYA

4 yıldır Antalya’da düzenlenen çocuk şenliği bu yıl Konuksever Mahallesi’nde gerçekleşti.

Konuksever Stadı’nda gerçekleşen çocuk şenliğine kentin dört bir yanından onlarca çocuk katıldı. Katılımcı, eğlenceli ve alternatif bir eğitim modelinin mümkün olduğunu 13 yıldır bir çok kentte düzenlediği etkinliklerle deneyimleyen Halkevleri, bu sene Eğlenceli Bilim, Kil, Satranç, Taş Boyama, Geri Dönüşüm, Masal ve Pandomim oyunu etkinlikleri ile çocuklarla bir araya geldi.

Eğlenceli bilim ile yeni deneylerle tanışan çocuklar, kil ve taş boyama atölyesinde hayallerini ortaya koydu. Kent bilinciyle geri dönüşümü önemini dinleyen çocuklar, ortaya çıkan atıkları nasıl değerlendirebilceklerini öğrendi. Masal atölyesi ile diyar diyar dolaşırken, Pandomim oyunu ile hayallerini tazeledi. Şenlikte dolu dolu vakit geçiren çocuklar, Halkevleri’nin ‘Okumak Özgürleştirir’ kampanyası ile topladığı öykü kitaplarını alarak alandan ayrıldı.

TARSUS

Mersinli çocuklar Tarsus Kültür Park'ta Halkevleri Çocuk Şenliği'nde bir araya geldi.


Tarsuslu çocuklar Tarsus Kültür Park’ta Halkevleri Çocuk Festivali’nde bir araya geldi. Tarsus Halkevi ile Uçurtma Çocuk Dergisi’nin birlikte düzenlediği şenlikte çocuklar drama, pandomim, eğlenceli bilim, resim, çocuk hakları, yüz boyama etkinliklerinde üretimlerini sergiledi.

Tarsus Şehir Tiyatrosu oyuncuları ile şenliğe hazırlanan çocuklar sahnede pandomim gösterisini sundu. Çocuklar hazırladıkları şiirlerini sunduktan sonra Grup Ev Sakinleri’nin sahne aldığı Çocuk Konseri ile doyasıya eğlendiler.

Çocuk Festivali’nde Halkevleri adına Ceren İnan bir konuşma yaparak “Halkevleri’nin en önemli mücadele alanlarından biri eğitim hakkı mücadelesidir” dedi.

Tarsus Halkevi bundan önceki yıllarda 4’ü Yeşil Mahalle ve 1’i Gözlükule olmak üzere 5 yıl boyunca haftalarca süren etkinliklerle Yaz Çocuk Buluşmaları kapsamında onlarca gönüllüyü yüzlerce çocukla buluşturdu.