Eğitim Hakkı Anasayfa

Antalya Halkevi Eğitim Hakkı Meclisi zehir küpü kampanyasının sorumlularını istifaya çağırdı

Cu, 04/05/2012 - 00:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

AKP hükümetinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “okul sütü – akıl küpü” projesi kapsamında ilköğretim okullarında dağıtılan sütlerden zehirlenen çocuklarla ilgili olarak bugün (04-05-2012) Antalya Halkevi Eğitim Hakkı Meclisi bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kapalı yol kışlahan Meydanı’nda 18.00 da bir araya gelen Antalya Halkevi Eğitim Hakkı Meclisi üyeleri “sermaye dostu çocuk düşmanı  AKP sağlığa zararlıdır” şeklinde slogan attı.

 Halkevciler adına basın açıklamasını okuyan Eğitim Hakkı Meclisi sözcüsü Ersin Şahin, AKP hükümetinin ve il valiliklerinin olaya dair gayri ciddi tutumu eleştirilirken, AKP’nin yandaş süt tekellerinin çıkarlarına hizmet ederken, çocuklarımızın sağlığıyla oynadığını söyledi. Şahin AKP’nin başta 4+4+4 olmak üzere eğitim alanına yönelik saldırılarının üzerini örtmek için süt kampanyasını başlattığını, ancak eline yüzüne bulaştırdığını çocuklarımızın zehirlenmesine neden olduğunu söyledi. Eğitim Hakkı Meclisi adına Ersin Şahin bu skandalın hesabını soracaklarını söyleyerek basın açıklamasını bitirdi.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: bilgi@halkevleri.org.tr
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap