Ankaralı Kadınlar Hayır Buluşmaları Gerçekleştiriyor

Pt, 30/01/2017 - 16:34
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Ankaralı Kadınlar Hayır Buluşmaları Gerçekleştiriyor

Kadınlar bu haftaasonunu Ankara'da Hayır Buluşmalarını gerçekleştirerek sürdürdü. Buluşmalarda başkanlık sistemi ve yeni anayasa üzerine yapılan tartışmalar sonucu, kadınların hayır sürecini nasıl daha etkili öreceği tartışmaları yapıldı. Mücadeleyi dayanışma ve umutla büyütme, tek adam rejimine karşı en güçlü hayır mücadelesini kadınlar olarak hayata geçirme sözü Ankara'nın tüm mahallerinden yükseliyor.

Eryamanlı Kadınlar Evlerden Sokaklara Hayır'ı Örgütlüyor

Eryaman'da düzenlenen iki ev toplantısında biraraya gelen kadınlar, başkanlık sistemini ve yeni anayasayı değerlendirdi. Eryamanlı Kadınlar evlerin buluşmalarında kadınların yaşam biçimimlerine dayalı her türlü saldırı ve Hayır'ı örgütlemenin kadınlar için yaşamsal bir ihtiyaç olduğu gerçeğiyle daha çok kadına ulaşmak için 5 Şubat'ta bir buluşma gerçekleştirme kararı aldı.

Dikmenli Kadınlar Hayır'ın Sesini Meclislerle Büyütüyor

Dikmen'de Ankara barosu eski başkanı Sema Aksoy ve Halkevleri Kadın Sekreteri Gülşah Öztürk'ün katılımıyla bu haftasonu kadınları geniş katılımlı bir buluşma düzenledi. Dikmenli kadınlar buluşmada başlığıyla buluşmada, hayata uygun bir şekilde örgütleneceğinin tartışıldı. Bugünkü kadınların çoğunda toplantıda konuşuldu. Başkanlık sistemi ve yeni anayasayı. Dikmenli kadınlar "Hayır günlerinde" ve "Kadın Hayır Meclisleri" olarak yoluna devam etmek kararı aldı.

Mamaklı Kadınlar Hayır'da Israrcı

Mamak Kadın Hayır Meclisi geçtiğimiz günlerde Tuzluçayır Meydanı'nda Kadın vekillerin mecliste uğradığı saldırılara karşı biraraya gelmişti. Kadınların vekillerin yanında olup, vurgulayan kadınların oluşduğu "Hayır Ağacına" polis saldırmış ve pankartlar alınmıştı. Tuzluçayırlı Kadınlar bu haftasonu sloganlarında meydanda buluştu ve "Hayır Ağacı" nı yeniden yapılandırdım.

Kadın Hayır Çemberi Keçiören'de Büyüyor

Ankara Keçiören'de Kalınkaya ve Tercanlılar Köylerde Dernekleri'nde kadınlar Hayır Toplantıları'nda buluştu. İncirli'de Kalınkaya Köy Derneği'nde düzenlenen No Günü'nde "Kadın Hayır Çemberi" ni genişletmek için yapılan bu buluşmaları büyütülmesi kararı alındı. Keçiören Tercan Köy Derneği'nde düzenlenen buluşmaya Av. Sevinç Hocaoğulları katıldı. Başkanlık sistemi ve anayasanın tartışıldığı buluşmada Keçiörenli Kadınlar Hayır Günleri'ni arttırarak çemberi büyütme kararı aldı.