Eğitim Hakkı Anasayfa

Acıbadem Dayanışması okuluna sahip çıkıyor

Çar, 04/09/2013 - 15:55
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

İstanbul Kadıköy’deki Acıbadem semtinde bulunan Özdemiroğlu Ortaokulu’nun imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesine karşı veliler ve öğrenciler eylem yaptı

Kadıköy Acıbadem’deki Özdemiroğlu Ortaokulu’nun velileri ve öğrencileri, 3 Eylül Salı günü bir eylem yaparak okullarının imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesini protesto etti. Veliler, okulun imam hatip yapılmaması için topladıkları 10 bin imzayı yetkililere teslim etti.

Kadıköy Merkez Postane önünde buluşan veliler, topladıkları imzaları Başbakanlık’a, muhalefet partilerine ve Milli Eğitim Bakanlığı’na iletti. Veliler daha sonra Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüdü. Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Hamdi Çalık, veliler ve mahallelilerden oluşan 6 kişilik heyet; İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar ile görüştü ve topladıkları 10 bin imzayı müdüre teslim etti.

Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar yapılan görüşme sonunda 10 bin imzayı yetkili makamlara ileteceğini söyledi. Görüşme sonrasında Acıbadem Mahalle Sakini Nursel Özyiğitin basın açıklaması yaparak gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı ve okullarının imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesine karşı mücadeleye devam edeceklerini belirtti.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: bilgi@halkevleri.org.tr
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap