Seyranbağları Özgürlük Parkı Forumu - 25 Temmuz 2013

Cu, 26/07/2013 - 14:34
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Seyranbağları’nda bu hafta forum konusu örgütlenme oldu. Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Samut Karabulut ve TKP Merkez Komite Üyesi Metin Uçak’ın konuk konuşmacı olarak katıldığı forumda Av. Tonguç Cankurt ve ÇHD’den Av. Selma Demir de söz aldı.

Halk düşmanlığına karşı halkı örgütlü gücünü büyütmenin önemine değinen Metin Uçak’ın ardından Samut Karabulut söz aldı. Karabulut, foruma katılanlara “ örgüt nedir?” sorusunu yöneltti, cemaat, tarikat gibi örgütlenmeler ile solun örgütlenmesi arasındaki farkı millet ve halk kavramları üzerinden örneklendirdi. Ardından avukatlar, toplumsal gösteriler ve gözaltı işlemleri hakkında bilgi verdi.

Ethem Sarısülük’ün ölümünün 40. günü sebebiyle 26 Temmuz’da Güvenpark’ta gerçekleştirilecek anma etkinliğine çağrı yapıldı.

TRT 1’de Ramazan Sevinci adlı programda hamile kadınların sokağa çıkmasını ayıplayan Ömer Tuğrul İnançer yuhalandı. 27 Haziran’da Güvenpark’ta gerçekleştirilecek kadın forumuna çağrı yapıldı.

28 Temmuz’da Özgürlük Parkı’na giysi takas standı kurulması önerildi ( oylandı, kabul edildi). Saat 12:00’de stand kurulacak.

Tutuklularla dayanışma standı bu hafta da yoğun ilgi gördü.

Forum mahalle gençlerinden Özgür’ün müzik dinletisi ile son buldu.

Düzenlenen 5. Forum sonunda 29 Temmuz Pazartesi günü 20.30’da Özgürlük Parkı Forum Komitesi değerlendirme toplantısı yapma kararı aldı.


Halkevleri Genel Merkezi
Konur Sokak No:8/9 Kızılay, Ankara
Telefon: 312-4192717 Faks: 312-4193207 Eposta: bilgi@halkevleri.org.tr
Bağışlarınız için; İş Bankası (Ankara) Meşrutiyet Şubesi 785989 nolu hesap