Okmeydanı Halkevi'nde atölye çalışmaları başladı

Pt, 24/12/2012 - 19:10
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Okmeydanı Halkevi'nde çocuklara yönelik atölye çalışmaları başladı.

Her yıl ilk ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen atölye çalışmaları bu yıl Kasım ayı itibariyle başladı. 9 – 13 yaş arası çocukların katılımıyla sürdürülen atölyelerde eğlenceli matematik çalışmaları yapılırken türkçe atölyesinde dil bilgisini geliştirmenin yanında okuma çalışmaları da yapılıyor. İngilizce atölyesinde ise Almanya’dan gelen stajyer üniversite öğrencisi Christophe Brossard eşliğinde çocuklar eğlenerek İngilizce konuşuyorlar.

Okula yardımcı atölye çalışmalarının yanı sıra çocuklar haftada iki gün yaratıcı fikirleriyle birlikte yaratıcı işler atölyesinde buluşuyor. Almanya’dan gelen stajyer üniversite öğrencisi Lisa Höfer eşliğinde yürütülen ve çocukların yoğun katılım gösterdiği ve oldukça eğlenceli geçen atölyede kendi fikirlerini el işi kağıtları, mukavva ve boyalarla maske, uçurtma, heykel, şeffaf fener  yaparken el hamurları ile hayvanlara şekil veriyorlar.

Çocuklar Pazar günleri de gitar atölyesinde bir araya geliyor.

Gençler müzik atölyelerinde buluştu

Okmeydanı Halkevi gençlere yönelik atölye çalışmaları bu yıl gitar ve bağlama ile devam ediyor. Önceki yıllarda tiyatro, halkmedya, sinema atölyeleri ile Halkevi'nde çalışmalara katılan gençler bu yıl bağlama ve gitar atölyelerinde hem öğreniyor hem de birlikte zaman geçiriyorlar.

15 gencin katıldığı bağlama atölyesi her Çarşamba ve Pazar, gitar atölyesi ise her hafta Pazar günü devam etmektedir.