Eskişehir'de Yaz Okulu 7. Yılında büyüyerek yoluna devam ediyor

Sa, 24/06/2014 - 11:10
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Eskişehir Halkevi ve Öğrenci Kolektifleri’nin gönüllü öğretmenleri bu yıl 18 Haziran’da Eskişehir’de üç ayrı yerde ücretsiz yaz okullarını başlattı. AKP’nin karanlığa sürüklediği çocuklara kucak açan ve 4+4+4 karanlığına meydan okuyan Halkevleri Yaz Okulları bu yıl Eskişehir’de Gültepe Halkevi, Aydın Arat Yaşam Merkezi ve Esentepe Çocuk, Sanat ve Kültür Merkezi’nde yaklaşık 200 öğrenciye ulaşıyor. İlk haftasını geride bırakan Halkevleri Yaz Okulu, gönüllü öğretmenleriyle Satranç, Origami, Halk Oyunları, Eğlenceli Bilim, Üreten Eller, Fotoğrafçılık, Astronomi, Koro, Masa Tenisi, Beden Eğitimi, Tiyatro, Yaratıcı Drama ve Ritim derslerini çocuklarla buluşturuyor. Haftanın üç günü ders gören çocuklar bir günde çeşitli gezi etkinliklerine katılacak.

İlk haftanın sonunda Halkevleri Yaz Okulu, öğrenci, veli ve öğretmenleriyle birlikte Yaz Okulu Pikniğinde bir araya geldi. Mahallelerdeki dayanışmayı büyütmeyi amaçlayan Halkevleri, ücretsiz yaz okullarının yanında öğrenci velilerini de içine katan dayanışma içinde bir piknik gerçekleştirdi. Oyunları, yarışmaları ve her yöreden danslarıyla çok renkli geçen piknik Gülpınar Piknik Alanı'nda yapıldı.

Çocuklarıyla birlikte pikniğe katılan veliler, gönüllü öğretmenlerin güleryüzü ve samimiyetinden memnun kaldıklarını ifade ettiler. Çocukların yanı sıra öğrenci velisi mahalle sakini kadınlar için de önemli bir sosyalleşme imkanı sağlaması Yaz Okullarının çok yönlü bir mahalle çalışması olduğunu gösterdi.

Halkevleri Yaz Okulu, çocuklara bilimi ve sanatı dayanışma ile öğreten dersleriyle 12 Temmuz’a kadar sürecek.

Halkevleri Tanıtım Broşürü

Halkevleri 2008-2010 (video)

Duyuru Listesi

Halkevleri mail listesine üye olun duyuru, etkinlik ve halkevleri ile ilgili diğer haberler mail adresinize gelsin.