Eskişehir'de çocuklar yeni yılı Halkevi'nde kutladı

Pt, 07/01/2013 - 17:42
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Eskişehir’de çocuklar yeni yıla dair umutlarını Halkevleri'nde birleştirerek yeni yılı şarkılarla, şiirlerle, pantomim ve hediyelerle kucakladı.

"Okumuş İnsan Halkın Yanındadır" diyen üniversiteliler, eğitiminden medyasına kadar tüketimin ve rekabetin yüceltildiği bir dönemde yeni yıla yoksul mahallelerde merhaba diyerek paylaşımın ve birlikte üretmenin örneklerinden birini daha gerçekleştirmiş oldu.  Eskişehir’de Gültepe Halkevi ve Emek  Halkodası’nda bir araya gelen çocuklar önceki yıllardan tanıdıkları üniversiteli ablaları ve ağabeyleriyle şarkılarla, türkülerle, oyunlar ve şiirlerle yeni yıllarını kutladı. İki mahallede yaklaşık 200 çocuğun bir araya geldiği etkinlikte geleneksel olduğu üzere son olarak Öğrenci Kolektifleri'nin üniversiteden topladıkları hediyeleri çocuklara dağıtması ve hatıra fotoğrafı çekimiyle etkinlikler son buldu.

Velilerin de katılım gösterdiği etkinliklerde Gültepe Halkevi'ne Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire başkanı Jale Nur Süllü ziyarette bulunup çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.