Batıkent Halkevi'nde "Tüketici Hakları" konulu söyleşi gerçekleştirildi

Pa, 22/01/2012 - 18:43
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Batıkent Halkevi'nde tüketici hakları ile ilgili söyleşi yapıldı. Konuşmacı olarak ; tüketici Hakları Derneği Genel başkanı Turhan Çakar, Yenimahalle Şube Yönetim Kurulu Üyesi ve Hakem Heyeti Üyesi Ahmet Yurtseven ve Tüketici Hakları Genel  Sekreter Yardımcısı Özkan Leblebici katıldı. İlginin ve katılımın yüksek olduğu söyleşi, Batıkent Halkevi Şube Başkanı Serap Cömert'in açılış konuşmasıyla başladı.

Söyleşide, (THD) Tüketici Hakları Derneği'nin kuruluş amacı, hedefleri, çalışmaları ve kurum hakkında genel bilgiler verildi. Su, elektrik, doğal gaz sayaçlarının kullanımında tüketicilerin karşılaştıkları sorunlar ele alındı. Sayaçlarla ilgili tüketiciler aleyhine olan durumlarda hakların yasal yollardan nasış aranacağı, halk sağlığını tehdit eden GDO'lu (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) besinlerin içerikleri, dayanıklı/dayanıksız mallarla ilgili tüketici haklarını koruyan kanunlar,ayıplı mal ve hizmetlerde tüketicilerin hak arama süreçleri ve hak arama yolları ile ilgili bilgiler verildi.

THD Genel Başkanı Turhan Çakar'a, tüketicilerin günlük hayatta karşılaştıkları sorunlarla ilgili sorular soruldu. Son olarak; tüketicilerin sağlıklı, kaliteli, güvenli hizmet alabilmesinin eksiksiz bilgilendirilmesiyle mümkün olabileceğini vurgulayan THD üyeleri, çeşitli ortak etkinliklerde Halkevleri ile tekrar buluşmak istediklerini belirttiler.