Vakit TAMAM! Sandığa, Sokağa, Kazanımlarımıza Sahip Çıkma Zamanı!

Per, 21/06/2018 - 21:20
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

24 Haziran seçimleri geldi çattı. Erdoğan-AKP iktidarının ülkemizi getirdiği nokta, sürüklendiği uçurum ortada. Ve bu gidişata halk artık TAMAM diyor. Meydanlarda, kahvelerde, okullarda, evlerde hayatın sürdüğü her yerde insanca yaşadığımız, eşit, özgür, barış içinde, laik bir ülke özlemi kendisini gösteriyor. Türkiye halkları seçimini yaptı, 24 Haziran’da diktatörlüğe “hayır” demeye hazırlanıyor.  Şimdi 24 Haziran’da her bir yurttaşımıza, hepimize düşen çok önemli görevler var. En önemlisi halkın ortak iradesini, irademizi sandığı kuşatacak bir güç olarak örgütlemek.

Birlikte faşizme karşı omuz omuza mücadele ederek kazanacağımıza, birlikte başarabileceğimize inanıyoruz. 24 Haziran bizler için çok önemli bir sınav olacak. Geleceğimizi Erdoğan-AKP iktidarının YSK'nın oyunlarına terk etmeyeceğiz.

Daha önce de 7 Haziran seçimi ve 16 Nisan referandumunda eşine az rastlanır bir sandık hareketi örgütledik. Sandık koruma örgütleri kurduk. Bu defa sandıkları koruduğumuz gibi, her tür manevrayı boşa çıkaracak, kazanımlarımızı güvenceye alacak bir dayanışma ve mücadeleyi de örgütlemeliyiz. Önceki deneyimlerimiz ışığında ama mutlaka daha iyisini başarabilecek bir seferberliğe girişmeliyiz.

İddiamızı tekrar ediyoruz; Durdurabiliriz, Durduracağız!

Sabahın ilk saatlerinden itibaren sandık başlarına gidelim, oyumuzu kullanalım, barajları yıkalım, Erdoğan’ı yenilgiye uğratalım.

Sandık başlarında görevli olalım, son ana kadar kesinlikle ayrılmayalım.

Sandıklar açılmaya başladıktan sonra sandıkların peşine düşelim! Sandıkları koruduğumuz gibi seçimlerde, seçim sonuçlarında yapılabilecek hilelere izin vermemek için omuz omuza duralım!

Hiçbir yurttaşımız seçim günü oyumu kullandım, görevimi yaptım diyerek evine dönmemeli. Oy kullanımı bittiğinde oy kullandığımız okulların bahçelerinde, oy sayım merkezlerinde buluşalım. Seçim sonuçlarını evimizde yalnız başımıza televizyonlardan izlemek yerine hep birlikte takip edelim, şimdiden buluşma yerlerimizi belirleyelim, yan yana coşkuyla, umutla görevimizin başında olalım.

Bilelim ki sandıktan çıkacak sonuç ne olursa olsun özlemini duyduğumuz ülkeyi ve yaşamı kuracak olan bizim vereceğimiz mücadeledir. Yürüyüşümüzü TAMAMlamaya kararlıyız.

Yeni bir ülke kurma mücadelemizde gerek tarihsel gerek güncel tüm görevlerimizi omuz omuza BAŞARACAĞIZ!