Sizler Ankara’yı ve Ankaralıları çoktan kaybettiniz!

Cu, 17/11/2017 - 18:23
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 24 saatlik ulaşım uygulamasına ilişkin Ankara Halkevleri adına Candaş Türkyılmaz bir açıklama yayınladı.

Ankaralıları kandıramazsınız, siz bu kenti kaybettiniz!

Bir oy dahi almadan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne gayrimeşru bir şekilde atanan Mustafa Tuna, Ankara’da 35 hatta 24 saat otobüs seferi yapılacağını ve metronun saat 01.00’a kadar kullanılabileceğini duyurdu. Ankaralıların ne düşündüğünü bildiklerinden paniklemiş görünüyorlar!

24 saatlik toplu taşıma her yurttaşın temel, kamusal hakkıdır. Çoktan başlamış olması gereken bu uygulamayı bugün “lütuf” olarak Ankaralılara sunmanızı kabul etmiyoruz.

Tamamen ücretsiz, sağlıklı, güvenli ve 24 saatlik ulaşım tüm Ankara’da hayata geçirilmedikçe herhangi bir “başarı”dan veya “icraat”ten söz etmek mümkün değildir.

Milyonlarca Ankaralı yıllarca ağzına kadar dolu otobüslerde, can güvenliği olmadan sağlıksız bir biçimde, fahiş fiyatla evine, işine ve okuluna gitti. “Ankara’yı kaybediyoruz” paniğiyle giriştiğiniz uygulamalarla Ankaralılara çektirdiklerinizi, Ankaralılara karşı işlediğiniz suçları unutturamazsınız.

Sizler Ankara’yı ve Ankaralıları çoktan kaybettiniz!

Kimseyi kandırmaya çalışmayın, Ankara’yı böyle yönetemezsiniz!

 

Ankara Halkevleri adına,

İç Anadolu Bölge Temsilcisi

Candaş Türkyılmaz