Pakize, Seve, Fatma’yız her yerdeyiz!

Çar, 06/01/2016 - 16:00
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Pakize, Seve, Fatma’yız her yerdeyiz!

AKP iktidarının savaş ve katliam siyaseti Silopi’de üç kadını daha aramızdan aldı. Pakize, Seve ve Fatma’nın katledilmesi, savaş politikalarına karşı mücadelede öncülük eden kadın siyasetçilerin hedef alındığını açıkça göstermektedir. Kadın siyasetçiler katledilerek bütün kadınların sesi kısılmak istenmektedir.

Erkek egemen, gerici, kadın düşmanı siyasetin karşısında halkına, yaşam alanına, kendi hayatında söz ve karar hakkına sahip çıkarak AKP’ye direnen kadınlar iktidarın savaş politikasının ilk hedefi oluyor. Sokağa çıkma yasaklarının başladığı günden beri Cizre’den, Silopi’den, Sur’dan kadın ölüm haberleri geliyor, batıda da kadınlar evlerinde infaz ediliyor. Erkek- devlet şiddeti AKP ile tırmandırılıyor. Ancak kadınlar itaati değil, direnmeyi seçiyor. O yüzden bugün erkek- devlet şiddetine karşı öz savunmasını üreten Arinler,Nevinler,Sakineler var, biz varız!

Erkek egemen iktidarların “Önce kadınları vurun!” emrinin, sizin savaş düzeninizin karşısına her yerde direnişle, eylemle çıkacağız. Taşla, sopayla, mermi ile cinsiyetçi sözlerinizle vurun isterseniz; bizden çaldığınız kahkahamızla, çırılçıplak sürüklediğiniz bedenlerimizle yeniden çıkacağız karşınıza!

Bizi Eşitlik ve Özgürlük mücadelemizden koparamayacaksınız!

Dilek, Dilan, Yeliz, Şirin, Pakize, Seve, Fatma gibi her yerde direniş olacağız, sarayın savaşını da kadın düşmanı iktidarı da biz yıkacağız!

Dilşat Aktaş

Halkevleri Kadın Sekreteri