Kadın Mücadelesi Mühürlenemez- Gülşah Öztürk

Pt, 14/11/2016 - 20:56
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Kadın Mücadelesi Mühürlenemez!

15 Temmuz darbe girişimi ve ardından yaşanan OHAL süreci, kadınlara ve kadın örgütlerine/kurumlarına yönelik faaliyet durdurma, kapatılma saldırılarıyla devam ediyor.

İç İşleri Bakanlığı dün yapmış olduğu açıklama ile OHAL kanununun 11.maddesine dayanarak toplamda 370 derneğin faaliyetini durdurdu. İçerisinde Selis Kadın Derneği, VAKAD, Muş Kadın Çatısı, Gökkuşağı Kadın, Panayır Kadın Dayanışması, KJA, Gündem Çocuk, gibi çocuk istismarına karşı mücadele eden, kadın mücadelesi veren kadın dernek ve örgütleri de yer alıyor.

Onlarca çocuğun istismara uğradığı Ensar Vakfı, IŞİD çeteleriyle beraber hareket eden İHH gibi gerici, kadın düşmanı, çocuk düşmanı dernekler hala açık. Bir kez daha söylüyoruz ki; OHAL’i fırsata çevirmeye çalışan İktidar, eşitlik, özgürlük, demokrasi mücadelesi veren, çocuk istismarına, şiddete kadın düşmanlığına karşı mücadele eden kadınların da kadın derneği/örgütlerinin de sesini, mücadelesini mühürlerle kısamaz, susturamaz.

Çünkü biz kadınlar, dayanışmayla güçleniyor, güçlendikçe direnişi büyütüyoruz. Binaları da mühürleseniz, sayısız KHK’da çıkarsanız kadın düşmanı erkek egemen iktidarınız karşısında biz kadınlar yan yana direnmeye devam edecek, itaat etmeyecek, mücadeleyi büyüteceğiz.

 

Yaşasın kadın dayanışması…

İtaat yok isyan var!