Halkevleri Kadın Sekreteri Gülşah Öztürk: " Gökkuşağını Soldurmalarına İzin Vermeyeceğiz! Seninleyiz Orlando!"

Pt, 13/06/2016 - 18:46
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

SENİNLEYİZ ORLANDO

ABD’nin Orlando kentinde eşcinsel bir kulübe IŞİD tarafından gerçekleştirilen saldırıda 50 kişi katledildi. Cihatçı, mezhepçi, gerici IŞİD’in hedefinde eşcinseller vardı. Ortadoğu’da, Türkiye’de, Belçika’da ve dünyanın birçok ülkesinde IŞİD tarafından gerçekleştirilen saldırılarda binlerce insan katledildi.
Öfkemiz de acımız da bir önceki katliamlarda olduğu gibi çok büyük. Eşcinselleri hedef alan katliama karşı artık yeter diyoruz. Yaşamlarımızı teslim etmeyeceğiz.
AKP sözcüsü gerici, kadın düşmanı Yeni Akit IŞİD dostu olduğunu “sapkın eşcinsellerin gittiği barda ölü sayısı 50” diyerek bir kez daha ispatlamıştır. Yeni Akit ve IŞİD arasında bir fark olmadığı ve katliama ortak olduğu ortadadır. Katliama ortak olanlara karşı inadına bir aradayız. Gökkuşağını soldurmalarına izin vermeyeceğiz!
Emperyalist savaşa, gericiliğe, erkek egemen ve heteroseksist düzene karşı mücadele etmekte kararlıyız. LGBTİ arkadaşlarımızla birlikte dayanışmayı büyüteceğimizin sözünü yineliyoruz. Halkevci Kadınlar olarak herkesi savaşa, gericiliğe, ataerki ve heteroseksizme karşı dayanışmaya ve mücadele etmeye çağırıyoruz! Yaşam hakkımızı savunacağız.

Ne yaparsanız yapın AŞK KAZANACAK!