Emperyalistler katildir, AKP riyakârdır

Pa, 10/12/2017 - 21:23
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

 

Emperyalistler katildir, AKP riyakârdır
Biz Filistin halkının yanındayız!

ABD Başkanı Donald Trump, Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıyarak Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınacağını açıkladı. Ortadoğuda emperyalizmin çözülen hegamonyasını yeniden tahsis etmek için elinden geleni yapan ABD ve İsrail, siyonizmin işgali altındaki Filistin toprağını İsrail'in başkenti ilan ederek coğrafyamızın kardeş emekçi halklarını yok etme yolunda bir adım daha atmıştır.

AKP bölgedeki en büyük İsrail işbirlikçilerinden biridir. 2016 yılında İsrail ile "normalleşme" anlaşması imzalarken Ankara'nın muadilinin Kudüs olduğunu resmi belgede belirterek bugün Trump'ın dile getirdiğini aylar önce kabul eden, Mavi Marmara'da hayatını kaybedenleri siyasi malzeme olarak kullanıp ardından "Giderken bana mı sordunuz?" diyen, İsrail ile milyarlarca dolarlık askeri ve ekonomik işbirliği anlaşmaları yapanlar Filistin halkının düşmanıdır!

İsrail ile bütün ticari anlaşmaları iptal edin! İsrail Büyükelçisini ülkemizden gönderin!

Bizler, Filistin'in gerçek dostları, Filistin halkının yanındayız. 10 Ekim'de ABD-İsrail destekli IŞİD çetelerince katledilen Ahmed yoldaşımıza, bütün mücadele yaşamlarında Filistin halkı ile dayanışma içerisinde olan Mahir Çayan'a, Deniz Gezmiş'e ve onlarca Türkiyeli devrimciye, kadınların sömürü düzenini sarsacak en diri güç olduğunu tüm dünyaya gösteren Filistinli kadınlara sözümüz var.

Bir asırlık Filistin direnişi, emperyalizmin ve siyonizmin coğrafyamızda halklara yönelik tüm saldırılarını boşa düşürecek güçtedir.

Sevra Sevra hat el-Nasır!