Biz de hayatlarımızı savunmayı seçtik!

Pt, 01/02/2016 - 13:44
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Haber Türk'te katıldığı bir programda kadına yönelik şiddetin "algıda seçicilik" olduğunu, kadına yönelik şiddetin olmadığını, "toplumsal şiddetin" olduğunu söyledi.

AKP'li bakan Sema Ramazanoğlu bu sözleri sarf ettiğinde, biz kadınlar daha dün İstanbul'da tecavüze uğrayan bir kadın için, mini etek giydiğimiz, gece üçte sokakta olduğumuz için tacize maruz kalmak zorunda olmadığımızı söylüyorduk. Ya Sema Ramazanoğlu ile aynı ülkede yaşamıyoruz ya da bakan kadın katliamını, kadına yönelik şiddet olaylarını görmediği gibi kadınların erkek şiddetine karşı isyanını da görmüyor. Her söylemi ile kadın düşmanlığını meşrulaştırmaya devam ediyor.

Sema Ramazanoğlu'na bir kez daha sesleniyoruz; dünyaya AKP gözünden baktığınız sürece biz kadınların yaşadıklarını göremeyeceksiniz. Tüm kadınları hedef haline getirdiğiniz politikalarınızı bırakıp, bir kez olsun gerçeklere biz kadınların gözünden bakmayı denediğinizde; erkek şiddetinin her an her kadının yaşam hakkını tehdit ettiğini anlayacaksınız. Ancak "Ben de kadın erkek eşitliğine inanmıyorum" diyorsanız, kadına yönelik şiddeti önlemekle yükümlü olduğunuz bakanlığı boş yere işgal etmeyin!

Biz kadınlar kadın düşmanlığına karşı isyanımızla görmediğiniz, duymadığınız kadına yönelik şiddet gerçeğini her an her yerde karşınıza çıkaracağız. Sizin için şiddet algıda seçicilikse, hayatımızı savunmak için ayağa kalkışımız da bizim seçimimizdir.

Bu Hayat Bizim!

Dilşat Aktaş

Halkevleri Kadın Sekreteri