Ankaralılara sormadan Ankara’yı yönetemezler!

Cu, 03/11/2017 - 10:51
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Keyiflerine göre, atamalarla, Ankaralılara sormadan
Ankara’yı yönetemezler!

23 yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yapan Melih Gökçek, 28 Ekim Cumartesi günü saraydan gelen emirle görevinden istifa etti.

Gökçek’in bugüne kadar katıldığı her yerel seçimde ilginç bir şekilde şehrin elektriklerinin kesildiği, oy pusulalarının çöplerden çıktığı, kendisinin ve oğullarının emrindeki mafyatik grupların kritik bölgelerdeki okullarda cirit attığı herkesin malumudur. 

Kazandığı (!) her seçimde şaibe olan Gökçek’in 23 yıldır yaptıklarının hesabını vermeden istifa etmesini kabul etmiyoruz.
Evlerimizi yıktığı, susuz bıraktığı, altyapı sorunlarını çözmediği, en nitelikli arazilerini parsel parsel FETÖ’ye peşkeş çektiği, betona çevirdiği kentimizin hesabını sorana kadar Ankara halkı olarak iki elimiz yakasında olacak.

Bununla birlikte, cumartesi günü Melih Gökçek istifasını açıklarken bizler de belediye önündeydik, kendisinden hesap soracağımızı açıkladık ve polis saldırısına maruz kaldık. Ankara halkı şaibeli seçim galibiyetleriyle şehri yöneten Gökçek’in karşısında olduğu gibi, sorgusuz sualsiz birilerinin keyfi talimatlarıyla “atanan” kişinin Ankara’yı yönetmesine de karşıdır ve mücadele edecektir. 

Ankara halkına sormadan keyfinize göre belediye başkanı atayamazsınız. Ankaralıları yok sayarak atanmış bir belediye başkanıyla Ankara’yı yönetemezsiniz!

Biz Ankara halkı olarak kentimizi Gökçek’e karşı nasıl savunduysak meşru olmayan bir belediye başkanına karşı da kentimizi savunmaya devam edeceğiz! 

Ankara Halkevleri adına
8. Bölge temsilcisi
Candaş Türkyılmaz