Afrin savaşı diktatörlüğü inşa savaşıdır! Durduralım!

Per, 25/01/2018 - 15:29
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Afrin savaşı diktatörlüğü inşa savaşıdır! Durduralım!
Her başı sıkıştığında savaşa, şiddete, baskı ve yasaklara sığınan AKP iktidarı yine şaşırtmadı. Ülkemizi yönetme biçimi olarak savaş hali atmosferini sürekli kılarak “milli mutabakat” ittifaklarını sağlam tutmaya çalışan AKP iktidarı yine savaşa sarıldı.

Afrin savaşı diktatörlük inşa çalışmalarında önemli bir merhale olan üçlü seçim sürecinde muhalefeti parçalama ve bütün sağı birleştirme operasyonudur. Dağılmış sağcı bütün güçleri “milli mutabakat” halinde bir araya toplama çalışmasıdır.

Milli güvenlik yalanı Afrin savaşının arkasına “milli mutabakat” koalisyonun aktif bileşeni olarak katılsın isterse katılmasın herkesi hizaya sokmak için söylenmektedir.

Afrin savaşı, OHAL’in savaş hali hükümlerinin geçerli olduğu bir ortam yaratarak kurumsallaştırılmasını hedeflemekte ve geride kalan demokrasi kırıntılarını da tamamen yok edecektir.

Afrin savaşına hangi söylemle olursun verilen her destek diktatörlük inşasına verilen destektir. Bu savaşı meşru olarak gören her siyasi tavır savaşın kaosu içinde tek adam diktatörlüğüne geçişi de kabul ediyor demektir.

Eşit özgür ve barış içinde bir ülke kurmak için bugün yükseltmemiz gereken bayrak barışın, kardeşliğin bayrağıdır.