20 Nisan’da Ensar Davası’nda buluşuyoruz: Örtbas edemezsiniz! - Dilşat Aktaş

Pt, 18/04/2016 - 15:57
  • Arttır
  • Eksilt
  • Normal

Bu ülkenin onurlu, eşitlikçi bireyleri ve kurumları olarak bu pisliği örtbas etmenize izin vermeyeceğiz!

Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği olan KAİMDER'in yurt olarak kullandığı evlerde çocuklara yönelik cinsel istismar haberinin 13 Mart’ta ortaya çıkmasının ardından yaşananlara hep birlikte tanıklık ediyoruz.

Ensar Vakfı’nın 37. Olağan Genel Kurulu’nda “Vakit, Ensar olma vakti” diyen Tayyip Erdoğan’ın açıklamasının üzerinden çok geçmeden Karaman’da bulunan Ensar Vakfı’nda 45 çocuğa cinsel istismarda bulunulduğu ortaya çıktı. İstismarın ortaya çıkmasının ardından, bu olayı örtbas etmek isteyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu “Bir kereden bir şey olmaz” diyerek Ensar Vakfı’na sahip çıktı. AKP’nin, Ensar Vakfı’nda yaşanan çocuk istismarını;inkar, normalleştirme, sıradanlaştırma, tekilleştirme, istisnaileştirme, basit sapkınlığa indirgeme, aklama girişimi ile örtbas etmeye çalıştığını görüyoruz.

Ensar Vakfı’nda yaşanan çocuk istismarı ile su yüzüne çıkan bu toplumsal çürüme zeminini “Hepimiz Ensar’ız” diyen 150 gerici kurum devam ettirdi.

Devletin çocuklara uyguladığı bu şiddete derhal son vermesini istiyoruz. Bizler çocuk istismarına, tacize-tecavüze, kadın katliamına, homofobiye, transfobiye karşı çocuk istismarcısı “Ensar Vakfı Kapatılsın” diyerek 20 Nisan 09.00’da Karaman’da gerçekleşecek davada kadınların ve çocukların eşit ve özgürce yaşayabileceği bir dünya için bir araya geliyoruz.

#ÖrtbasEdemezsiniz

Dilşat Aktaş

Halkevleri Kadın Sekreteri